Český Těšín

Dobrý den, vítejte na stránkách Poradny v Českém Těšíně.
Pokud máte vy nebo někdo z Vašich blízkých problémy s alkoholem, braním jiných drog nebo hraním, a nevíte si s tím rady, můžeme Vám pomoci.

Přijít, zavolat nebo napsat nám může každý, kdo dovršil 15-let věku a potýká se buď se svou závislostí či problematickým užíváním alkoholu, jiných návykových látek, hazardem, nebo žije či se stýká s osobou závislou a cítí potřebu odborného poradenství. Stačí k nám přijít, nebo ještě lépe nám předem zavolat, a domluvit si schůzku. V obou službách vám v současné době můžeme nabídnout termín prvního setkání do 14 dnů. Služby jsou bezplatné, nepotřebujete žádné doporučení a můžete se spolehnout na stoprocentní diskrétnost. Doporučujeme objednat se (nejlépe telefonicky či emailem) na konkrétní den a hodinu, aby nedošlo k tomu, že přijdete a budete muset dlouho čekat nebo Vás v daný den nebudeme moci vůbec přijmout z důvodu velkého počtu klientů a zájemců o služby.

V poradně pracujeme dva – sociální pracovník a terapeut, na první setkání máme vyhrazenou celou hodinu. Většinou už na úvodním setkání si domluvíme zda se jedná o jednorázové poradenství – jedno setkání, nebo budete službu využívat pravidelně delší dobu. Stanete se naším klientem a budete mít svého klíčového pracovníka, individuálni setkání potom zpravidla probíhají 1x týdně 60 minut, nebo podle individuální dohody. Kromě individuální terapie nabízíme i formu skupinové terapie. Viz další záložka

Skupinová terapie je u nás poskytována v rámci služeb následné péče pro abstinující alkoholiky. Možnost vstoupit do terapeutické skupiny mají: - klienti, kteří ukončili ústavní protialkoholní léčbu v psychiatrické léčebně, - klienti, kteří se léčí se závislostí na alkoholu ambulantně nebo bez odborné pomoci, minimálně tři měsíce abstinují a hledají podporu pro udržení této změny. Před vstupem do skupiny se zájemce o skupinu setkává na individuální schůzce s terapeutem, který skupinu vede. Na tomto setkání získá informace o skupině a má prostor pro vyjasnění svých očekávání a potřeb. Zároveň se seznámí s pravidly, která jsou pro členy skupiny závazná Členové skupiny se schází každý sudý týden v úterý od 16.00h do 17:30h v prostorách Poradny v Těšíně.

Provozní doba Poradny

Tel.731 494 713
Odkaz na FACEBOOK
Pondělí: 8:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00
Úterý: 8:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
Středa: 8:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
Čtvrtek: 8:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00
Pátek: 8:00 - 12:00
V současné době Vám můžeme nabídnout termín do 14 dnů.
Kapitola Pijan z Knihy MALÝ PRINC od Antoine de Saint-Exupéry
Na další planetě bydlil pijan. Návštěva u něho byla velice krátká, ale malého prince hodně rozesmutnila.
„Co tady děláš?" řekl pijanovi, který seděl mlčky před řadou prázdných a řadou plných lahví.
„Piji," odpověděl pochmurně pijan.
„A proč piješ?" zeptal se malý princ.
„Abych zapomněl," řekl pijan.
„Nač abys zapomněl?" vyzvídal malý princ a užuž ho začínal litovat.
„Abych zapomněl, že se stydím," přiznal se pijan a sklonil hlavu.
„A zač se stydíš?" vyptával se dále malý princ, protože by mu rád pomohl.
„Stydím se, že piji!" dodal pijan a nadobro se odmlčel.
A malý princ zmaten odešel. Dospělí jsou rozhodně moc a moc zvláštní, říkal si v duchu cestou.

Nestyďte se tedy a přijďte!
za Tým Poradny
Bc. Ivana Tesařová
Bc. Ivana Tesařová

Vedoucí poradny, sociální pracovník E-mail: i.tesarova@modrykriz.org

Mgr. Eva Böhm
Mgr. Eva Böhm

Terapeut

E-mail: e.bohm@modrykriz.org

Bc. Ester Vacková
Bc. Ester Vacková

Sociální pracovník

E-mail: e.vackova@modrykriz.org

Kontaktní formulář

Vyplněním a odesláním tohoto formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů. Na váš mail bude odeslaná odpověď, kontakt na vás se dále nezpracovává.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva