Český Těšín

Dobrý den, vítejte na stránkách Poradny v Českém Těšíně.
Pokud máte vy nebo někdo z Vašich blízkých problémy s užíváním alkoholu, jiných návykových látek nebo hraním hazardních her, a nevíte si s tím rady, můžeme Vám pomoci.

Přijít, zavolat nebo napsat nám může každý, kdo dovršil 15-let věku a potýká se buď se svou závislostí či problematickým užíváním alkoholu, jiných návykových látek, hazardem, nebo žije či se stýká s osobou závislou a cítí potřebu odborného poradenství. Stačí k nám přijít, nebo ještě lépe nám předem zavolat, a domluvit si schůzku. V obou službách vám v současné době můžeme nabídnout termín prvního setkání do 14 dnů. Služby jsou bezplatné, nepotřebujete žádné doporučení a můžete se spolehnout na stoprocentní diskrétnost. Doporučujeme objednat se (nejlépe telefonicky či emailem) na konkrétní den a hodinu, aby nedošlo k tomu, že přijdete a budete muset dlouho čekat nebo Vás v daný den nebudeme moci vůbec přijmout z důvodu velkého počtu klientů a zájemců o služby.

Na úvodním setkání, které převážně trvá 50 minut si domluvíme zda se jedná o jednorázové poradenství – jedno setkání, nebo budete službu využívat pravidelně delší dobu. Stanete se naším klientem a budete mít svého klíčového pracovníka, individuálni setkání potom zpravidla probíhají 1x týdně 50 minut, nebo podle individuální dohody. Kromě individuálního poradenství nabízíme i formu skupinové terapie. Viz další záložka

Skupinová terapie je u nás poskytována v rámci služeb následné péče pro abstinující alkoholiky. Možnost vstoupit do terapeutické skupiny mají: - klienti, kteří ukončili ústavní protialkoholní léčbu v psychiatrické léčebně, - klienti, kteří se léčí se závislostí na alkoholu ambulantně nebo bez odborné pomoci, minimálně tři měsíce abstinují a hledají podporu pro udržení této změny. Před vstupem do skupiny se zájemce o skupinu setkává na individuální schůzce s terapeutem, který skupinu vede. Na tomto setkání získá informace o skupině a má prostor pro vyjasnění svých očekávání a potřeb. Zároveň se seznámí s pravidly, která jsou pro členy skupiny závazná. Členové skupiny se schází každý sudý týden v úterý od 16.00h do 17:30h v prostorách Poradny v Těšíně.

Kapitola Pijan z Knihy MALÝ PRINC od Antoine de Saint-Exupéry
Na další planetě bydlil pijan. Návštěva u něho byla velice krátká, ale malého prince hodně rozesmutnila.
„Co tady děláš?" řekl pijanovi, který seděl mlčky před řadou prázdných a řadou plných lahví.
„Piji," odpověděl pochmurně pijan.
„A proč piješ?" zeptal se malý princ.
„Abych zapomněl," řekl pijan.
„Nač abys zapomněl?" vyzvídal malý princ a užuž ho začínal litovat.
„Abych zapomněl, že se stydím," přiznal se pijan a sklonil hlavu.
„A zač se stydíš?" vyptával se dále malý princ, protože by mu rád pomohl.
„Stydím se, že piji!" dodal pijan a nadobro se odmlčel.
A malý princ zmaten odešel. Dospělí jsou rozhodně moc a moc zvláštní, říkal si v duchu cestou.

Nestyďte se tedy a přijďte!
za Tým Poradny
Mgr. Lucie Voudalas DiS.
Mgr. Lucie Voudalas DiS.

Vedoucí poradny, Poradce

E-mail: l.voudalas@modrykriz.org

Ing. Mgr. Lucie Geldnerová
Ing. Mgr. Lucie Geldnerová

Poradce

E-mail: l.geldnerova@modrykriz.org

Bc. Ester Vacková
Bc. Ester Vacková

Poradce

E-mail: e.vackova@modrykriz.org

Mgr. Jana Kupková
Mgr. Jana Kupková

Poradce, Metodik

E-mail: j.kupkova@modrykriz.org

Vyplněním a odesláním tohoto formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů. Na váš mail bude odeslaná odpověď, kontakt na vás se dále nezpracovává.

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Předmět

  Vaše zpráva

  Poradna Český Těšín

  Viaduktová 8
  737 01 Český Těšín
  Tel.:731 494 713
  E-mail: tesin@modrykriz.org

  WhatsApp