Ostrava


„Myšlenka a čin jsou dva prostředky, kterými člověk poznává sám sebe.“ Jean Dutourd
Vítejte na stránce Poradny Ostrava. Máte-li zájem a odhodlání, přijďte ve spolupráci s námi propojovat myšlenky s činy. Těšíme se na Vás.

Rozhodnete-li se nás kontaktovat, můžete to udělat několika způsoby: 1. telefonicky; 2. emailem; 3. dopisem; 4. osobně. Všem zájemcům doporučujeme, aby si předem domluvili termín a čas první osobní konzultace. Na konzultaci si vyčleňte 60 minut svého času. Prosíme, přijďte včas. Aby konzultace měla pro všechny zúčastněné smysl, přijďte v neintoxikovaném stavu. Nemusíte mít sebou žádné doporučení ani jiné dokumenty. Můžete vystupovat anonymně. První setkání je převážně orientační, budeme se bavit o Vašich očekáváních a našich možnostech. Naše spolupráce může být krátkodobá (může se jednat o jednu osobní konzultaci), střednědobá nebo dlouhodobá, pravidelná nebo méně pravidelná, individuální, párová nebo skupinová - vše bude vycházet z Vašich přání, cílů, plánů a našich časových, personálních a kapacitních možností. Záleží na každém, zda nabízenou profesionální a kvalifikovanou pomoc využije či nikoliv. V obou sociálních službách Vám v současné době můžeme nabídnout termín prvního setkání většinou do 14 dnů.

Domluvíme-li se na spolupráci ve formě Vašeho docházení do Poradny a stanete-li se naším klientem/klientkou, ustanovíme Vám tzv. klíčového pracovníka z řad pracovníků Poradny, který Vás bude provázet celou sociální službou. Další setkání tedy již budou s velkou pravděpodobností probíhat jen s jedním z našich poradců, který si v případě potřeby může ke spolupráci přizvat dalšího člena týmu. Frekvence docházení na konzultace může být různá, z počátku docházení na pravidelné konzultace preferujeme kratší intervaly mezi setkáními (1x týdně nebo 1x za 14 dní).

V současné době probíhá v Poradně Ostrava jedna terapeutická skupina doléčování závislosti na alkoholu. Skupina je polouzavřená, a je určena ženám i mužům starším 18 let, kteří využívají sociální službu Služby následné péče. Členové skupiny se schází v místnosti pro skupinovou terapii v prostorách Poradny 1x týdně, a sice každé úterý od 16,00 do 17,30hod. Skupina je vedena terapeutkou a koterapeutkou. V současné době je kapacita terapeutické skupiny doléčování závislosti na alkoholu naplněna. Přijetí nového člena do skupiny bude možné až po uvolnění místa. Zájemci o vstup do terapeutické skupiny mohou prozatím využívat možnost individuálních osobních konzultací.

Poradnu najdete na adrese: Havlíčkovo nábřeží 687/21 v centru Ostravy, u řeky Ostravice, necelých pět minut chůze z Masarykova náměstí či necelých pět minut chůze od Sýkorova mostu. Poradna sídlí v malém dvorku přímo za nově otevřeným Music clubem Pjetka (dřívější prostory prodejny motorek DUCATI a pojišťovny TRIGLAV). Když budete stát u kovových schodů do Pjetky, uvidíte po levé straně malé parkoviště se závorou a kovový plot, na kterém jsou umístěny schránky. Na jedné ze schránek je umístěno naše logo a šipka ukazující směr do dvorku. Logo organizace můžete vidět také na malé informační ceduli umístěné na budově. Vejděte do dvorku a jděte rovně. Vpravo v rohu uvidíte dveře s označením Modrý kříž v České republice. Napravo od dveří je tlačítko s nápisem Zvonek Modrý kříž. Poté, co zazvoníte, Vás pustíme do budovy bzučákem (nebojte se tlačítko zvonku stlačit úplně, stává se nám totiž, že když někdo tlačítko stiskne málo, zvonek nezvoní). Otevřete dveře, vejděte dovnitř a dejte se vpravo po schodech nahoru do prvního patra. JSTE NA MÍSTĚ.

Provozní doba Poradny

Tel.:733 535 487
Odkaz na FACEBOOK
Pondělí: 08:00 - 12:00
Úterý: 08:00 - 12:00 a 13:00 - 17:30
Středa: 08:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00
Čtvrtek: 08:00 - 12:00 a 13:00 - 17:30
Pátek: 08:00 - 12:00
V současné době Vám můžeme nabídnout termín do 14 dnů.
V pátek 5.10. 2020 bude naše Poradna uzavřena z provozně technických důvodů.
Děkujeme za pochopení


Doporučujeme objednat se (nejlépe telefonicky či emailem) na konkrétní den a hodinu, aby nedošlo k tomu, že přijdete a budete muset dlouho čekat nebo Vás v daný den nebudeme moci vůbec přijmout z důvodu velkého počtu klientů a zájemců o služby. Prosíme, berte na vědomí to, že objednávkový systém se vztahuje na všechny dny.


Pracovníci poradny:

Bc. Lenka Horkelová Novotná, DiS.
Bc. Lenka Horkelová Novotná, DiS.

Vedoucí poradny, sociální pracovník

E-mail: l.horkelova@modrykriz.org

Mgr. Matouš Bilík
Mgr. Matouš Bilík

Terapeut
E-mail: m.bilik@modrykriz.org

Mgr. Kateřina Jeřábková
Mgr. Kateřina Jeřábková

Sociální pracovník
E-mail: k.jerabkova@modrykriz.org

Kontaktní formulář

Vyplněním a odesláním tohoto formuláře nám dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů. Na váš mail bude odeslaná odpověď, kontakt na vás se dále nezpracovává.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva